Volkswogen Jetta Ayarlanabilir Koni Amortisör Değişimi

MK6 Jetta üzerinde KONI ayarlanabilir coilovers takılacak. Daha iyi bir görünüm ve daha yetenekli süspansiyon performansı için. Amortisörler değişerek yüksekliği düşürülecek.

Jetta’mız, arabayı hafifçe düşüren fabrika süspansiyonunda H&R Sport Springs ile donatılmıştı. Eski düzendeki en büyük şikayet, gövde yuvarlanma miktarı ve sert sürüşte yaşanan genel uyuşukluktu. Kurulumun düşük olduğunu söylememekle birlikte, daha dikilmiş ve rahat bir his için, KONI 1150 coiloverlar mükemmel bir seçimdir. Genel olarak, süspansiyon konfordan ödün vermeden güçlendirildi, gövde rulosunu azalttı ve otomobilin virajlarda daha dengeli hissetmesini sağladı. Bir haftalık günlük sürüşten sonra, sahibi birkaç kez Jetta’nın bu KONI coilover’ları fabrikadan almış olması gerektiğini ifade etti. Şimdi sizi aynı türden sürüş keyfine götürelim! Hemen dalalım.

Ön süspansiyon

Öncelikle bizim yaptığımız gibi havalı aletler kullanmıyorsanız aks cıvatalarınızı gevşetmek isteyeceksiniz. Tekerlekleriniz hala yerdeyken, ön tekerleklerdeki ve 24 mm soketinizdeki orta kapakları çıkarın ve bir darbe (veya son derece sağlam bir kırıcı çubuğu) ve ana aks cıvatalarını çıkarın. Bazı modellerde 17 mm olabilir. MK6 Jetta GLI ürünümüz 24 mm 12 noktalı nervürlü olmayan cıvatadır.

Yeniden montaj
Coilovers hem yuvalarına hem de dikme bağlantılarına monte edildiğine göre, ön süspansiyonunuzun ve CV akslarınızın geri kalanının yeniden montajına başlayabilirsiniz. Sırayla şunları isteyeceksiniz:
Alt bilyeli mafsalı gevşetin
CV eklemini tekerlek yatağına geri takın
Alt bilyeli mafsalı takın ve somunları uygun özelliklere göre sıkın
Sallanma çubuğu uç bağlantısını takın ve 48 ft-lb torkla sıkın
Aks cıvatasını takın ve sahip olduğunuz cıvata tipine bağlı olarak spesifikasyona göre torklayın
Fren hortumunu ve ABS kablo braketini takın
Varsa far seviye sensörünü takın
Ön tekerlekleri takın ve 89 ft-lbs torkla sıkın

Arka
Arabanın arka yarısına geçerken, arka amortisörleri ve yayları kaldıracağız.

Öncesi

Sonrası

yapmak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir