Küçük Alanlarda Bahçecilik Yapmak

Bahçe için küçük bir alanınız olsa bile, her santimden en iyi şekilde yararlanmanız için birçok tasarım fikri var! İster sebze ister çiçek yetiştirmek isteyin, küçük alan bahçe ipuçlarımıza bakın. 

MÜMKÜN OLDUĞU YERDE DİKEY GİDİN.

Bezelye ve fasulye, zeminde kullandıkları alan miktarına göre çok yüksek verim sağlar.

Mevcut dikey alandan en iyi şekilde yararlanın. Kabak, salatalık ve fasulye gibi sarmaşıklara tırmanmak için yolların üzerine kafesler veya kemerler ekleyin. 

Yetiştiricileri duvarlara veya çitlere takın veya kivi, üzüm, fasulye, bezelye ve domates gibi dağcılar için ağ veya kafes sabitleyin. Desteklerin, ağır bitkileri tam meyvede tutacak kadar sağlam olduğundan emin olun.

Elma, armut ve şeftali gibi ağaç meyveleri, duvarlara veya çitlere yakın büyümek üzere eğitilebilir. Tek gövdeli kordonlar, paralel dalları olan espalierler veya fanlar çekici görünür ve özellikle çok yıllık çiçekler ve bitkilerle donatıldığında zemin alanını verimli bir şekilde kullanır.

Çoğu meyve güneşli bir yeri tercih eder, ancak vişne, bektaşi üzümü, kırmızı kuş üzümü ve beyaz kuş üzümü de dahil olmak üzere bazıları gölgeli duvarlarda iyi yetişir.

Dikey Bahçecilik

SEBZELERİ VE ÇİÇEKLERİ BİRLİKTE YETİŞTİRİN

Yenilebilir ve süs bitkilerini birlikte yetiştirmek, haşerelerin kafasını karıştırmaya yardımcı olabilir ve meyve ve çiçekli sebzeleri tozlaştırmak için her zaman faydalı böceklerin olmasını sağlayabilir.

Hem görünen hem de tadı harika olan ve aynısefa ve nasturtium gibi yenilebilir çiçekler içeren meyve ve sebzeleri seçin.

Bahçe Planlayıcımızda, ekinlerinizle birlikte iyi büyüyecek çiçekleri bulmak için Tamamlayıcı Dikim özelliğini kullanın. 

yapmak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir