Zararlı Böcekleri Yemek İçin Uğurböceklerini Kullanmak

Çoğu ev sebze bahçıvanı, kimyasal böcek ilacı kullanmadan haşereleri kontrol etmenin yollarını arıyor. Uğur böcekleri (aynı zamanda uğur böcekleri veya uğur böcekleri olarak da bilinirler), bahçıvanın en büyük müttefiklerinden biridir. Bu yazıda (videolu), uğur böceklerini (tüm yaşam evrelerinde) tanımlamanıza yardımcı olacağız ve bahçenizi bir uğur böceği cenneti yapmak için ipuçlarımızı paylaşacağız!

Bahçelerimizde bulunan faydalı böcekler, bahçe zararlılarından çok daha ağır basar, bu nedenle bahçecilikte doğa dostu bir yaklaşım benimsemek önemlidir. Çalıları ovalayın, sebzelerin arasına bakın veya toprağı kazın, sayısız faydasını keşfedeceksiniz. Kişisel favorimiz? Cazip kanat işaretlerini görmek her zaman bir zevk olan uğur böceği.

Ve uğur böcekleri en büyük müttefiklerimizden biri – birazdan öğreneceğimiz gibi…

UĞUR BÖCEĞİNİ TANIMLAMAK

Birçok farklı uğur böceği türü vardır ve genellikle kanatlarındaki benek sayısına göre adlandırılırlar. Örneğin, iki noktalı uğur böceği, yedi noktalı uğur böceği, 14 noktalı ve cidden korkak görünümlü 22 noktalı uğur böceği!

Harlequin uğur böceği hem Kuzey Amerika’da hem de Avrupa’da istilacıdır ve yiyecek kıt olduğunda diğer uğur böceklerinin yumurtalarını ve larvalarını yiyecektir. Ama hepsi kötü değil – çok fazla haşere de yiyorlar!

UĞUR BÖCEĞİ YAŞAM DÖNGÜSÜ

Her şeyden önce, benekli böceklerin hepsi uğur böceği değildir! Videomuz size nasıl göründüklerini gösterecek. Mexican Bean Beetle gibi benzerlerden kaçının .

Belki yetişkin bir uğur böceği gördüğünüzde tanıyorsunuzdur, peki ya yumurtaları, larvaları ve pupa evreleri?

Hem yetişkinler hem de vahşi görünen larvaları doyumsuz yaprak biti avcılarıdır, bu nedenle bahçenizin doğal haşere kontrol ekibinin önemli bir parçasıdırlar.

Uğur böceği yaşam döngüsü dört farklı aşamadan oluşur.

yapmak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir