Evde Sıkıldığınızda Yapabileceğiniz 97 Şey

Biraz kesinti yaşadığımızda, ne yapacağımızı bilmek için mücadele ettiğimiz hayatın bir gerçeğidir. Komodininizdeki kitaplar ilginç görünmüyor, Netflix’te hiçbir şey yok ve biz zaten tüm arkadaşlarımızı yetişmeleri için çağırdık. Yapacak ne kaldı?

İyi haber şu ki, bu mola anlarını daha anlamlı, daha üretken veya en azından daha eğlenceli hale getirmenin birçok yolu var. Can sıkıntınıza güle güle demenizi teşvik etmek için, sıkıldığınızda yapabileceğiniz 97 şeyden oluşan bir liste hazırladık.

01 Yürüyüşe çıkmak

Evet, dairenizi her zaman terk etmek istemediğinizi biliyoruz, ancak bunun sizin için iyi olduğuna söz veriyoruz. Cep telefonunuzu çantanızda veya cebinizde bırakmak için kendinize meydan okuyun ve bunun yerine doğaya odaklanın. Biraz D vitamini alın ve izleyen insanların tadını çıkarın.

02 Düzenlemek için Evinizin Bir Alanını Seçin

İster dolabınız gibi devasa bir organizasyon projesini üstlenmek isterse iç çamaşırı çekmeceniz, kileriniz veya o kalabalık kitap rafınız gibi daha küçük ve daha yönetilebilir bir projeyi üstlenmek istiyorsanız, eviniz temiz ve düzenli olduğunda kendinizi harika hissedeceksiniz. Kıyafetleri veya eski mobilyaları dışarı atmadan önce , değerli bir amaca bağış yapılıp yapılamayacağını kontrol edin.

03 Çamaşırlarınızı Düzenleyin

Yapılacak en eğlenceli angarya değil, ama kabul edelim, sıkıldığınızda kötü bir seçenek değil. Bu hafta temiz giysileriniz, çarşaflarınız ve havlularınız olduğunda bize daha sonra teşekkür edeceksiniz.

04 Meditasyon Köşesi Kendin Yap

Yapacak hiçbir şeyin yokken neden meditasyon yapmayı öğrenmiyorsun ? Biraz yastık alın, difüzörünüzü açın ve Calm uygulamasını denemek için bir meditasyon seçin . Uygulama yapacak özel bir yeriniz olduğunda, aslında uygulamaya bağlı kalabilirsiniz.

05 Yoga Yapın

Birkaç derin nefes ve birkaç tur güneş selamı, zihninizi can sıkıntısından uzaklaştırmanın harika bir yoludur. Yoga matınızı açın ve evde biraz esneme hareketleri yapın ya da oturun ve derin nefes alın. 

Harika bir esneme için yin yogayı deneyin ve daha atletik bir şey için internette ücretsiz bir güç yoga dersi arayın.

06 Pazar Bulmacasını ele alın

İlerledikçe cevaplara bakmayacağınıza söz verirseniz, herkesin bildiği karmaşık bulmacanın tamamlanması en az bir saat sürecektir. Kendinizden emin hissediyorsanız, kalemle doldurun ama endişelenmeyin, genellikle kalem kullanırız.

l0 E-posta Aboneliğini İptal Et

Gelen kutularımız nasıl bu kadar büyüyor? Unroll.me’yi ziyaret ederek birkaç tıklamayla tüm spam e-postalarınızın aboneliğinden çıkın ve sonunda gelen kutusu sıfıra ulaşın .

08 Tırnaklarını boya

Herkesin evin etrafında saklanan birkaç rengi vardır. En sevdiğinizi alın ve kendinize bir manikür yapın. Tam deneyimi yaşamak için biraz dosyalama ve parlatma ekleyin.

09 Oy Vermek İçin Kayıtlı Olduğunuzdan Emin Olun

Anketlere hazır olduğunuzdan emin olmak için daha sonra vot.org adresine giderek kendinizi baş ağrısından kurtarın . Son zamanlarda taşındıysanız veya artık kayıtlı değilseniz, çevrimiçi kayıt yaptırabilirsiniz. Ayrıca seçim hatırlatıcılarına kaydolabilirsiniz, böylece bir ön seçimi asla kaçırmazsınız.

yapmak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir