Kabak Şekeri / Pestili Yapmak

Kabak pestili yapmak, bol bir kaynaktan lezzetli bir zevktir.

Bu basit, lezzetli ve sağlıklı şeker, ailemizin karşılaştığı iki zorluğun cevabıdır.

Birincisi, her iki çocuğumuz da 2 ve 5 yaşına girdi, her şeyi tatlı SEVİYOR. Arada bir ikram olarak şekerli şeker alıyorlar, ancak onlara çok fazla vermekten nefret ediyoruz. Bu kabak şekeri hem tatlı hem de sağlıklı olduğu için harika bir uzlaşmadır. Onu seviyorlar ve sahip olmalarına izin verdiğiniz kadar yiyecekler.

İkinci zorluk, tüm kış kabaklarımızla ne yapacağımızdır. Büyümeleri o kadar kolaydır ve o kadar uzun süre dayanırlar ki, herhangi bir bahçede olması şarttır. Geçen yıl 30 tanesini tohumu toprağa atmanın ötesinde herhangi bir özel çalışma yapmadan yaptık. Bununla birlikte, sebze genellikle çok büyüktür, bu nedenle her birini açtığınızda her şeyi ne yapacağınıza karar vermelisiniz. Onları kızartabilir, tavada pişirebilir, turta yapabilir, vb. Ama yine de biraz etle kalacaksınız. Herhangi bir artıkları pestil yapmak mükemmeldir. Lezzetlidir ve uzun süre dayanır.

 1. Kabağınızı (bir büyük veya iki küçük) parçalar halinde kesin. Piştikten sonra çıkarması çok daha kolay olduğu için cildi açık bırakabilirsiniz.
 2. Parçaları biraz su ile büyük bir tencereye koyun. Örtün ve kaynatın.
 3. 30 dakika kadar veya et yumuşayana kadar pişirin.
 4. Suyu süzün ve ardından cildi çıkarın.
 5. Tüm kabakları blendere pürüzsüz olana kadar, gerekirse gruplar halinde koyun. Yaklaşık 8 fincan püre yemelisiniz.
 6. Kabuğumuzun hazır olduğu anda bol miktarda tedarik edildiğinden, karışımımıza sık sık elma sosu ekleriz. Elma püresi elde etmek için, aynı prosedürü izleyin, ancak pişirmeden önce onları soymak ve aynı zamanda çekirdekleri çıkarmak daha kolaydır.
 • 8 bardak kabak, meşe palamudu, spagetti vb.
 • 3 su bardağı elma sosu
 • 1 su bardağı bal
 • Yarım çay kaşığı tarçın
 • 1/4 çay kaşığı küçük hindistan cevizi
 • 1 limon

İyice karışana kadar yukarıdaki tüm malzemeleri karıştırın. Sonra karışımı dört adet 10 x 15 inç yağlanmış kurabiye yaprağına dökün. Kabuğun içinden gelen kurabiye yapraklarının grisini belli belirsiz görebilmeniz için oldukça ince olmasını istiyorsunuz.

Karışımı herhangi bir meyve pestili gibi olana kadar kurutmak istiyorsunuz – kuru, esnek, tek parça halinde çıkacaktır. Bu genellikle birkaç gün sürer. Geçmişte, kurabiye tepsilerini evin içinde güneşli bir yere koyduk (sinek yoksa). Ancak şimdi yaptığımız bir güneş enerjili gıda kurutucumuz var, bu da süreci daha hızlı hale getiriyor ve evimizi kurabiye yapraklarıyla kirletmiyor. İlgileniyorsanız, burada nasıl yapılacağına dair adım adım talimatlarımız var.

Bu yüzden, birkaç gün sonra parmağınızı pestile doğru itin. Hiç “ezilmezse” hazırdır. pestili kurabiye sayfasından çıkarın.

Başka bir zaman saklamak istiyorsanız, sıkıca sarın ve daha fazla alan tasarrufu sağlayacaktır. Tabii ki olduğu gibi yiyebilirsiniz.

Ayrıca küçük kareler kesebilir, üzerlerine krem ​​peynir sürüp sonra yuvarlayabilirsiniz. Gerçekten lezzetli bir muamele için bu tüpleri bala batırın.

Kaynak: http://velacreations.com/

yapmak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir